بررسی وضعیت کودک قطع نخاع شده خانواده "ر"

۱۴۰۰/۳/۲۲ شنبه
(0)
(0)
بررسی وضعیت کودک قطع نخاع شده خانواده "ر"
بررسی وضعیت کودک قطع نخاع شده خانواده

براساس گزارش روابط عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز استان در سرکشی های به عمل آمده توسط آقای توحیدی مدیرعامل این انجمن روز شنبه 1400/03/22 از خانواده مددجو "ر" که به جرم کلاه برداری محکوم به حبس به مدت 20 سال می باشد خانواده وی به دلیل وضعیت جسمی بد فرزند دختر شان در شرایط بدی به سر می برند.

 

خانم "ش " با اضطراب و رنجی که سال ها به خاطر نگهداری از فرزند معلولش کشیده در بیان شرح سرنوشت خود سر صحبت را باز کرد :

سال های اول اوضاع بد نبود، همسرم درگیر دوستان و روابط ناسالم شد و کم کم مشکلات ما شروع شد تا خدا دختر زیبایی به ما داد .دخترم 4 ساله بود که در راه سنندج تصادف سختی که کردیم خدا پسر مان را از ما گرفت و دختر مان از همان زمان قطع نخاع شد و از گردن به پایین دیگر قادر به هیچ کاری نشد . نگهداری از او و مشکلات همسرم روز به روز بیشتر می شد تا اینکه وی به زندان افتاد و آنگاه بود که تمامی بدبختی های روزگار بر سر من آوار شد . با اجاره سنگین و دختر معلولی که دچار تشنج می شود و نیاز روزانه به پوشک و پرستاری 24 ساعته ، شرایط روز به روز طاقت فرسا تر شد .

 

دخترک کوچک تمام مدت لبخند به لب دارد با وضعیت جسمی و صندلی مخصوص که تن بی حس او را در برگرفته و نگاه های معصومانه ای که مهربانی و محبت را طلب می کند .

 

 

خانم "ش" می گوید : متاسفانه من در سنندج کسی را ندارم که از او کمک بگیرم ، قبل از کرونا درآمد جزئی از طریق مسافر کشی به دست می آوردم اما حالا به دلیل شرایط پیش آمده و همچنین اینکه دخترم تشنج می کند و نمی توانم او را تنها در خانه رها کنم ، درآمدی ندارم . نهادهای حمایتی همچون انجمن حمایت زندانیان به صورت ماهیانه در قالب مستمری و سبد کالا و سازمان بهزیستی ماهیانه مرا کمک می نمایند ، به دلیل اینکه دخترم دچار تشنج می شود محل سکونت ما باید در نزدیک بیمارستان باشد و همین هزینه اجاره خانه را دو چندان می کند ، مشکلات شدید مالی امکان بهره مندی از خدمات کار درمانی و تلاش برای بهبودی وی را بی ثمر می کند .

 

آقای توحیدی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل خود درآمد زا بودن انجمن های حمایت زندانیان و نبود منبع درآمدی پایدار و همچنین تعداد خانواده های تحت پوشش این انجمن ، توان مالی کمک به خانواده ها را محدود ساخته است . ایشان با احصاء نیازمندی ها آنان به صورت ویژه مشکلات کودک خردسال را با مسئولین امر در میان گذاشتند .

 

بزرگترین مشکل خانم "ش" درحال حاضر نداشتن ودیعه مسکن و نبود سرپناه است و بعد از آن هزینه های درمانی دخترش که شدیداً نیاز به کار درمانی دارد تا وضعیت جسمی اش بدتر نشود . انجمن تمام سعی و تلاش خود را در جهت کمک به این خانواده ها به کاربسته امّا کافی نیست .

 

شماره کارت 5859837007719095 بنام انجمن برای کمک به خانواده مذکور .

 

شماره تماس واحد مددکاری انجمن جهت راهنمایی های بیشتر در این خصوص :

33225481_087

33225482_087

33225484_087

 

 

 بررسی وضعیت کودک قطع نخاع شده خانواده
بررسی وضعیت کودک قطع نخاع شده خانواده
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

بستن
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

0 نظر