سرکشی دادستان و مدیر کل اداره زندانها از خانواده "ر"

۱۴۰۰/۳/۲۵ سه شنبه
(0)
(0)
سرکشی دادستان و مدیر کل اداره زندانها از خانواده "ر"
سرکشی دادستان و مدیر کل اداره زندانها  از خانواده

به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز استان روز چهارشنبه 1400/03/25 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنندج و ریاست هیئت مدیره انجمن ، مدیر کل زندانهای استان و مدیرعامل این انجمن به همراه مددکاران اجتماعی از خانواده ی " ر " سرکشی به عمل آوردند .

 

جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ضمن تأکید بر رسیدگی به وضعیت خانواده های تحت پوشش عنوان داشتند : بارها تأکید گردیده در بحث مجازات جرائم ، فرد زندانی محکوم به تحمل حبس بوده و اقدامات لازم جهت اجرای حکم توسط دستگاه قضا انجام می پذیرد . اما در این میان این موضوع نباید نادیده گرفته شود خانواده فرد مجرم خود اولین قربانیانی هستند که گاهاً سرپرست یا یکی از اعضای خانواده بدون توجه به آسیب و تبعات بعدی جرم بر آنان تحمیل می کند .

 

ایشان در ادامه سخنان عنوان داشتند : قوانین اسلامی حاکم بر جامعه دید شخصی بودن مجازات را مکرراً تأکید دارد و بنا بر همین موضوع باید این رفعت اسلامی در جامعه نهادینه شود و ابتدا باید خود دستگاه های دولتی پیشگام این موضوع باشند . رسالت انجمن حمایت زندانیان که به عنوان پرچم دار حمایت از این خانواده ها بوده و هست باید در جهت توانمند سازی خانواده های زندانیان نیازمند که نان آور خانه در حبس می باشد از طریق تشویق و ترغیب آنها به مشاغل خانگی و زود بازده صورت گیرد و انجمن از طریق تعامل با سایر دستگاه های حمایتی و بهره گیری از تسهیلات قرض الحسنه بانک ها در این جهت اقدام نماید و باید به دقت وضعیت معیشتی این خانواده های نیازمند رصد شده و کمک لازم صورت گیرد تا از آسیب پذیری آنها جلو گیر به عمل آید .

 

خانم " ر " همسر مددجو با بیان این مطلب که بجز دریافت یارانه و مستمری انجمن هیچ منبع درآمد دیگری ندارد افزود که خانه محل سکونت شان اجاره ای بوده و ماهانه مبلغ 400 هزار تومان اجاره پرداخت می نماید و برای گذران زندگی خود و دو فرزند بیمارش دچار مشکلات فراوانی شده است .

 

در ادامه بازدید در زمینه ایجاد اشتغال خانگی برای همسر مددجو با توجه به مهارت ایشان در زمینه فرش بافی مشاوره لازم توسط مددکاران اجتماعی انجمن داده شد .

 

در این بازدید با توجه به فقر و مشکلات خانوادۀ مذکور ضمن اهداء یک دستگاه تلویزیون رنگی و یک بسته سبد مواد غذایی و یک قطعه کارت خرید از فروشگاه به ارزش 300 هزار تومان و یک بسته فرهنگی برای فرزندان مددجو مسائل و مشکلات آنان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید در جهت رفع مشکلات این خانواده اقدام لازم صورت گیرد ./.

 

 

 سرکشی دادستان و مدیر کل اداره زندانها  از خانواده
سرکشی دادستان و مدیر کل اداره زندانها از خانواده
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

بستن
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

0 نظر